تبلیغات یکی از موثر ترین راه های شناساندن کسب و کارتان به عموم مردم جامعه است. تبلیغات درست و اصولی به حدی تاثیرگذار است که آن را جز مهم ترین بخش های راه اندازی و پیشبرد یک کسب و کار طبقه بندی می کنند. هر بیزنس نوپایی باید بودجه ای را برای تبلیغات و برندسازی در نظر بگیرد. کسب و کارهای بسیار موفقی به دلیل نادیده گرفتن تاثیر تبلیغات از انجام آن سر باز زده و ضررهای هنگفتی را به خودشان وارد کرده اند.

محصولات چاپی یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی و برندسازی هستند. کاغذ و تبلیغات چاپی هنوز نیز تاثیرگذاری بالاتری نسبت به روش های دیجیتالی و مجازی دارند. هر چند بالاترین بازده تبلیغاتی محصول چاپی زمانی است که با تبلیغات دیجیتال نیز همراهی داشته باشد. در ادامه به بررسی انواع این محصولات موثر در تبلیغات می پردازیم.

 

از چه محصولات چاپی برای تبلیغات استفاده کنیم؟

این محصولات تنوع بالایی دارند. برندهای مختلف باید متناسب با کسب و کارشان، سلیقه مدیر تبلیغات و میزان بودجه تبلیغاتی مناسب ترین محصول چاپی برای تبلیغات را انتخاب کنند. در ادامه انواع این محصولات و مزایا و معایب هر کدام را مورد بررسی قرار دهیم. این موضوع را فراموش نکنید که استفاده همزمان از چندین محصول باعث تبلیغات با بازدهی بالاتری می شود.

 

چاپ ژورنال یا کاتالوگ

ژورنال یا کاتالوگ یکی از پرکاربردترین محصولات تبلیغاتی است. از کاتالوگ معمولا به منظور معرفی یک محصول یا خدمات استفاده می شود. قیمت مناسب و برندینگ قوی از مزایای کاتالوگ محسوب می شوند.

در چاپ کاتالوگ می توانید به صورت تخصصی یکی از محصولات یا خدماتتان را بررسی کنید. همچنین امکان شرح کامل کسب و کارتان در کاتالوگ های تبلیغاتی وجود دارد.

 

چاپ تقویم رومیزی یا دیواری

اگر به دنبال رونق کسب و کار با محصولات چاپی هستید چاپ تقویم رومیزی یا دیواری یکی از بهترین انتخاب هاست. به کمک چاپ تقویم می توانید در ذهن مخاطبانتان جاودانه شوید. تقویم رومیزی یکی از محصولات بسیار پرکاربرد در خانه های ماست. حداقل چندین بار در هفته به تقویم نگاه میکنیم. طراحی تقویم تبلیغاتی به شکلی است که نگاه مخاطبان را جلب کند. استفاده از تصاویر مرتبط با کسب وکارتان نظیر لوگوی برند و تصاویر محصولاتتان در طراحی تقویم لحاظ می شوند.

 یکی از مزیت های بی بدیل چاپ تقویم بلندمدت بودن تاثیر آن است. یک تقویم تبلیغاتی در صورتی که در زمان مناسب به مشتریان هدیه داده شود حدودا یکسال در خانه و دفاترشان خواهد بود. به همین دلیل نیز بهتر است از کاغذهای با جنس مرغوب برای چاپ تقویم استفاده شود.

 

چاپ استند و بنر

بنر یکی از محصولات چاپی با دوام و سایز بزرگ است. سایز بزرگ و رنگ شفاف به جلب توجه این محصولات کمک می کند. بنر و استند سبب جلب توجه افراد رهگذر و افزایش ترافیک حضوری در فروشگاه ها می شود. بنر برخلاف سایر محصولات تبلیغاتی نیاز نیست در تعداد و تیراژ بالا چاپ شود. اگر می خواهید توجه افرادی که از کنار فروشگاه هایتان رد می شوند را جلب کنید بنر بهترین محصول تبلیغی است.

 

چاپ سربرگ و پاکت

پاکت چاپی یکی از بهترین روش های تبلیغاتی برای مطب های پزشکی و دفاتر حقوقی است. پاکت برای انتقال اسناد و اوراق مهم کاربرد دارد. مشاغل پزشکی و دفاتر حقوقی نیز به طور مرتب از پاکت ها برای انتقال اوراق استفاده می کنند. استفاده از این محصولات چاپی سبب ماندگاری در ذهن مخاطبان و افرادی می شود که یک بار با کسب و کارتان ارتباط داشته اند.

طراحی پاکت و سربرگ تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که مختصر و مفید کسب و کارتان را معرفی کند. به این منظور می توانید از شعارهای تبلیغاتی، چاپ لوگو و تصاویر مرتبط استفاده کنید.

 

چاپ لیبل و برچسب

از لیبل تبلیغاتی می توانید در فروشگاه هایتان استفاده کنید. لیبل بر روی همه محصولات قرار می گیرد و ویژگی هایی نظیر قیمت، جنس و اندازه آن محصول را شرح می دهد. لیبل های تبلیغاتی با کیفیت نشان دهنده احترام شما به مشتریان و مخاطبانتان هستند. لیبل بر روی لباس، بطری، جعبه و هر بسته بندی دیگری قابل چسباندن است.

 

 

همراهی تبلیغات مجازی با محصولات چاپی

امروزه روش های متنوعی برای تبلیغات مجازی فراهم شده است. به همین دلیل صاحبین برخی کسب و کارها از این روش ها به تنهایی استفاده می کنند. تبلیغات مجازی برای افزایش فروش و برندسازی موثر  هستند. اما آیا استفاده از تبلیغات مجازی به تنهایی کافی است؟

بسیاری از متخصصین حوزه برندسازی و تبلیغات معتقدند که تبلیغات چاپی و مجازی باید همزمان با یکدیگر انجام شوند. تبلیغات در فضای مجازی باعث دیده شدن کسب و کارتان می شود. در حالی که تبلیغات با کمک صنعت چاپ سبب ماندگاری کسب و کارتان در ذهن مخاطبان خواهند شد. تلفیق تبلیغات مجازی و چاپی را این روزها میبینیم. از موثر ترین اقدامات در این جهت می توان به چاپ ادرس رسانه های اجتماعی بر روی کارت ویزیت و بروشور اشاره کرد.

بهتر است تبلیغات چاپی شما مختصر و مفید باشد به شکلی که بررسی آن در حوصله مخاطب بگنجد. توضیحات کامل کسب و کارتان را می توانید در رسانه های اجتماعی برندتان ارائه دهید. به این شکل می توانید توجه مخاطب را برای بررسی بیشتر کسب و کارتان جلب کنید.

 

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی راه های رونق کسب و کار با محصولات چاپی پرداختیم. توجه داشته باشید که طراحی و چاپ این محصولات باید توسط متخصصین با تجربه انجام شود. محصولات تبلیغاتی در سال های اخیر دچار تغییرات بسیاری شده اند. برای جلب مخاطب شما نیز مجبورید خودتان و روش های تبلیغی تان را به روز کنید. به این منظور می توانید با کارشناسان مجموعه کهن چاپ مشورت کنید. این افراد با سابقه بالایی که در زمینه تبلیغات با محصولات چاپی دارند می توانند کمک شایانی به رونق کسب و کارتان کنند.