احتمالا شما نیز در سالی که گذشت به کررات واژه هوش مصنوعی را شنیده اید. هوش مصنوعی یک فناوری جدید است که به انسان در امور روزمره کمک شایانی کرده است. به کارگیری هوش مصنوعی در صنایع مختلف به یک مزیت رقابتی تبدیل شده است. به طوری که فعالان هر صنعت در صورت عدم استفاده از این تکنولوژی از گردونه رقابت تجاری حذف خواهند شد. در ادامه به کاربرد هوش مصنوعی در طراحی چاپ و مزایای آن می پردازیم. بهینه سازی طراحی چاپ یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از هوش مصنوعی است.

 

کاربرد هوش مصنوعی در بهینه سازی طراحی چاپ چیست؟

بهینه سازی واژه ای است که به صورت روزمره آن را می شنوید. بهینه سازی به معنی انتخاب بهترین شیوه برای انجام یک کار است. در واقع در بهینه سازی در تلاش هستیم تا در عین کاهش هزینه، خروجی یا محصول بهتری داشته باشیم. بهینه سازی طراحی چاپ به کمک هوش مصنوعی نیز به همین شکل است. در این روش با استفاده از هوش مصنوعی مراحل طراحی را تسهیل می کنیم. مزایای استفاده از هوش مصنوعی در طراحی را در ادامه بررسی می کنیم.

 

صرفه جویی در زمان چاپ

طراحی یک محصول چاپی نظیر طراحی کارت ویزیت، طراحی بروشور و طراحی کاتالوگ امری بسیار وقت گیر است. طراح باید با در نظر گرفتن تمامی درخواست های کارفرما و نوع محصول، به طراحی یک محصول چاپی بپردازد. هوش مصنوعی با سرعت بالایی که در پردازش داده ها دارد می تواند این کارها را با سرعت بسیار بالاتری انجام دهد.

لازم به ذکر است که هوش مصنوعی بهتر است توسط طراحان خبره مورد استفاده قرار گیرد. زیرا طراحان در نهایت به طراحی انجام شده توسط هوش مصنوعی نکاتی اضافه می کنند یا از آن می کاهند.

 

تنوع بالا و انجام طراحی طبق سلیقه کارفرما

هوش مصنوعی به دلیل دسترسی به داده های فراوان، امکان طراحی محصولات چاپی با تنوع بالا را دارد. بنابراین این امکان را دارد که طراحی چاپ را مطابق با تمامی سلیقه ها انجام دهد. طراح می تواند طرح های پیشنهادی هوش مصنوعی را ببیند و مناسب ترین طرح را از میان آن ها انتخاب کند.

 

صرفه جویی در هزینه چاپ

یکی از اصلی ترین هزینه های چاپ مربوط به طراحی محصولات است. طراحان به دلیل زمان زیادی که صرف طراحی یک محصول می کنند معمولا هزینه بالایی دریافت می کنند. به کمک هوش مصنوعی می توانید محصول مورد نظرتان را طراحی کنید و این هزینه ها را حذف کنید. اما همانطور که در بالا اشاره کردیم بهتر است طراحی های انجام شده توسط هوش مصنوعی توسط یک طراح خبره ویرایش شود.

 

 

بهترین هوش مصنوعی برای طراحی چاپ چیست؟

با داغ شدن بازار هوش مصنوعی و افزایش کاربرد این تکنولوژی، پلتفرم های هوش مصنوعی زیادی شروع به فعالیت کردند. در ادامه به بررسی بهترین پلتفرم ها و کاربرد هر کدام می پردازیم. برای طراحی محصولات چاپ گاهی لازم است از چندین هوش مصنوعی کمک بگیرید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 

هوش مصنوعی ulizard

این پلتفرم یکی از پیشرفته ترین AI های دنیای طراحی است. طراحان با کمک این محصول اسکچ های خوشان را آپلود می کنند. ذخیره سازی طراحی گرافیکی انجام شده، در فایل های لایه باز انجام می شود.

 

هوش مصنوعی Nvidia canvas

این هوش مصنوعی یکی از بهترین ابزارهای طراحی محسوب می شود. Canvas به طراحان در طراحی محصولات خلاقانه کمک شایانی می کند. نقاشی ها و طرح های گرافیکی جدید و خلاقانه چیزی است که این پلتفرم در اختیار طراحان قرار می دهد. امکان ایجاد تغییر بر روی نقاشی ها با قلم طراح وجود دارد و همین موضوع آن را بسیار محبوب کرده است. این پلتفرم امکان ذخیره سازی طرح ها در بیشتر فرمت های موجود فراهم کرده است.

 

هوش مصنوعی Designs AI

اصلی ترین کاربرد این هوش مصنوعی طراحی لوگو و تصاویر مرتبط با داده های دریافتی است. بهترین قابلیت این پلتفرم امکان ویرایش و افزودن متن و تصاویر پیش زمینه، به طراحی انجام شده است.

 

هوش مصنوعی Adobe sensei

Adobe یکی از هوش مصنوعی ای هایی است که برای کمک به طراحان ساخته شده است. به کمک این AI زمان مورد نیاز برای طراحی بسیار کاهش پیدا کرده است. طراحان صرفا با ایده پردازی و دادن دیتای مورد نیاز به این هوش مصنوعی، تصاویر و طرح های مورد نظر را دریافت می کنند.

 

هوش مصنوعی Remove bg

با استفاده از این پلتفرم می توانید مجددا از طراحیای قبلی استفاده کنید. با پلتفرم remove می توانید بخش هایی نظیر تصویر زمینه یا یک لوگو را از یک طراحی دیگر حذف کنید و بدین ترتیب یک طرح جدید داشته باشید.

 

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی هوش مصنوعی و بهینه سازی طراحی چاپ به کمک آن پرداختیم. همچنین بهترین و کاربردی ترین پلتفرم های هوش مصنوعی فعال در این حوزه را به همراه کاربردهایشان برشمردیم. نکته مهم این است که در حال حاضر بهتر است به هوش مصنوعی به شکل یک دستیار برای طراح نگاه کنیم. با وجود پیشرفت های زیاد این حوزه، این پلتفرم ها همچنان دارای اشکالات جزئی هستند و می توانند در طراحی های ارائه شده، دارای ایراداتی باشند. اما طراحان با کمک هوش مصنوعی می توانند سرعت و خلاقیت بالاتری در طراحی محصولات چاپی داشته باشند.